Anasayfa » Eğitim İlanları » ÜRETİM PLANLAMA VE STOK YÖNETİMİ

ÜRETİM PLANLAMA VE STOK YÖNETİMİ

Eğitim Özeti

Eğitim Adı ÜRETİM PLANLAMA VE STOK YÖNETİMİ
Eğitim Süresi Firmaya sorunuz
Ne Zaman Başlıyor? Talep durumunda açılacaktır, lütfen eğitim firmasına ulaşınız
Hangi Şehirde? İstanbul (Avrupa)
Eğitim Firması Egem Eğitim

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Alın & Eğitimi Veren Firmaya Ulaşın

Eğitim Detayı

ÜRETİM PLANLAMA VE STOK YÖNETİMİ


ÜRETİM PLANLAMA VE STOK YÖNETİMİAMAÇ :Temel üretim planlama ve stok yönetimi yaklaşımların ve yöntemlerinin açıklanarak, daha etkin ve verimli bir üretimin sağlanması, kaynakların uygun düzeyde kullanımının temini ve satış-stok-üretim-tedarik arasında uyumlu bir dengenin kurulmasıdır.İÇERİK:· Üretim sistemleri, üretim planlama ve kontrol, klasik ve çağdaş üretim sistemleri, itme ve çekme esaslı sistemler· Satış tahminleri. Gerçekçi satış tahmini yapılabilir mi? Gerçekçi tahmin yapabilmenin alt yapısı,· Yatırım ve kapasiteye bağlı toplu üretim planlama (uzun vadeli planlama)- taşıma tasarım modeli, doğrusal programlama modeli, değişmesi olası şartların planlama kapsamına alınması, öngörülere dayalı modeller,· Kapasite verileriyle standart temel üretim programının oluşturulması (standart plan). Gerçekçi üretim programının oluşumu ve değişen Pazar şartlarına bağlı kaba kapasite kullanımı planlaması (RCCP)· Talebe bağımlı stok yönetimi: malzeme ihtiyaçlarının belirlenmesi (MRP ve MRPII)· Kapasiteden bağımsız, talebe dayanan stok sistemleri, azami stok seviyesi, emniyet stok seviyesi, değişken stok seviyesi tanım ve kullanımları. Stok devir hızı değişkeninin devreye alınması. Birim üzerinde oluşan bu değerlerin genel stok ve stok maliyetleri ve işletme stok devir hızının hesaplanması konusunda yaklaşımlar,· Stok kalemleri için PARETO analizi. Yönetimin temel alması gereken temel verilerin tespiti,· Stok maliyetlerinin tanımlanması ve hesap yöntemi konusunda oluşturulabilecek olan yaklaşımlar. Stok maliyetleri bileşenlerinin tanımlanacaktır. Detaylı olarak analiz edilecek, incelenecek ve kullanılması kullanımı konusunda çeşitli yaklaşımlar sunulacaktır.· Stok kontrol yöntemleri (KLASİK YÖNTEM-JIT-MODİFİYE JIT)· Kurumsal kaynakların planlaması (ERP)· Üretim ve satın almada uygun parti hacimlerinin belirlenmesi (parti büyüklüğü tespiti). Kapasite zorunlulukları, Pazar zorunlulukları, ürün zorunlulukları, ticari zorunluluklar. Uygun parti hacimlerinin yakalanamadığı durumlarda hedeflerin sağlanmasına yönelik yaklaşımlar.· Kapasite ihtiyacının çıkartılması (CRP)· Hat dengeleme, metot mühendisliği. İstasyonların tespitleri, eleman sayılarının tespitleri, araç v gereçlerin tespitleri.· Makine yükleme, iş sıralama ve üretim programı (kısa-orta-uzun vadeli planlama) oluşturma· İstasyon, makine, araç gereç ve insan gözlemleme, iş etütleri, zaman etütleri

Eğitim Tarihleri

Eğitimin Açılacağı Tarihler

Değerli ziyaretçimiz, bu eğitim İstanbul (Avrupa) şehrinde düzenlenmektedir.
Ancak şu an aktif eğitim tarihi bulunmamaktadır.
Dilerseniz talep bilgi formunu doldurarak bu eğitim açılacağı zaman size de bilgi verilmesini sağlayabilirsiniz.

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Alın

Talep Formu;
Aşağıdaki formu doldurarak eğitimi düzenleyen firmaya iletebilirsiniz.Firma telefon veya eposta ile size ulaşacaktır.
Hazır metinler bölümü ile mesajınızı hızlıca oluşturabilirsiniz.Bu işlemden sonra mesajınızda eklemeler veya düzenlemeler yapabilirsiniz.

Eğitim Tarihleri Aktif eğitim tarihi bulunamadı
Hazır Metinler
Adınız Soyadınız Firma Adı (Varsa)
Eposta Adresiniz Telefon Numaranız
Mesajınız
karakter kaldı
  ( Nedir? )


Eğitimi Düzenleyen Firma;
Aşağıda eğitimi düzenleyen firmanın iletişim bilgileri bulunmaktadır.Firmaya ulaşarak eğitim ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
Egem   Eğitim firma logosu
Egem Eğitim
Yıldız Posta Cad. Akın Sitesi B.blok No: 8 / 34 Gayrettepe – Beşiktaş İstanbul (Avrupa)

Eğitim Hakkında

Eğitim No 6314
Kategoriler
Eğitim Tipi Seminer
Katılım Tipi Genel katılıma açık 
Kurumsal/gruplara 

Eğitim Firması

“PERAKENDECİLİK VE MAĞAZACILIK OKULU “Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikalı Türkiye'nin İlk ve Tek Perakendecilik ve Mağazacılık okulu kendi... devami »