Anasayfa » Eğitim İlanları » Satınalma Yönetimi ve Tedarikçi Değerlendirme Sistemi

Satınalma Yönetimi ve Tedarikçi Değerlendirme Sistemi

Eğitim Özeti

Eğitim Adı Satınalma Yönetimi ve Tedarikçi Değerlendirme Sistemi
Eğitim Süresi Firmaya sorunuz
Ne Zaman Başlıyor? Talep durumunda açılacaktır, lütfen eğitim firmasına ulaşınız
Hangi Şehirde? İstanbul (Avrupa)
Eğitim Firması Makro Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Alın & Eğitimi Veren Firmaya Ulaşın

Eğitim Detayı

Satınalma Yönetimi ve Tedarikçi Değerlendirme Sistemi
Eğitmen : Prof.Dr. M. Nahit Serarslan Süre : 2 Gün
1. EĞİTİMİN KAPSAMI Eğitimin temel amacı, satınalmanın işletme yönetimi içindeki yerini ve önemini ortaya koymak ve kalite ve rekabet avantajını yakalamak için satınalmacıların neler yapabileceklerini tartışmaktır. Eğitim iki tam gün sürmektedir. Eğitim satınalma işini yapan uzmanların, profesyonel kadroların ve satınalma yöneticilerinin işlerine niçin ve nasıl dört elle sarılmaları gerektiğini ortaya koymayı hedeflemektedir. Satınalma yönetici ve görevlilerinin yararlanacağı eğitim, genel prensipler ile uygulamadaki sorun ve cözümlere dengeli biçimde yer verecek biçimde geliştirilmiştir. Eğitimde satınalmanın en uygun temelde yapılmasını sağlayacak beş temel doğru, çok ölçütlü bir karar verme problemi gibi ele alınıp tartışılmakta, ardından bu doğruların her biri ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Türkiye uygulamalarından ve uluslararası vakalardan örneklerin verildiği eğitim sırasında katılımcılar, istek ve eğilimlerine uygun yönlendirmelerle aktif katılıma özendirilmektedir. Eğitim sırasında stok kontrol sistemleri ve satınalmada kalite konusu vurgulanmakta ve uluslararası satınalmanın kendine has özellikleri ortaya konmaktadır. Eğitime katılanlar satınalma mesleği ile ilgili daha geniş bir bakış açısı kazanmakta ve şirketlerine nasıl daha fazla kazandırabilecekleri ile ilgili ipuçları edinmektedirler.
2. SUNUŞ PLANI • Satınalmanın Beş Temel Doğrusu o Zaman o Fiyat o Miktar o Kalite o Kaynak • Satınalma Biçimleri o Doğrudan Satınalma o "Leasing” o Kiralama • Satınalmanın Kapsamı • Doğru Kaynak • Satınalmada Değer Analizi İçin 10 Temel Soru • Stok Kontrolde ABC Yöntemi • A/B/C Sınıflamasındaki Stok Kalemlerinin Servis Özellikleri • Stok Kontrolde Ekonomik Sipariş Miktarı Modeli • Stok Kontrolde Çeşitli Sipariş Miktarları Ve Ortalama Envanter Düzeyleri • Sürekli Gözden Geçirme Politikası İçin Yeniden Sipariş Noktası • Periyodik Gözden Geçirme Politikası İçin Yeniden Sipariş Noktası • Satınalmada Nakliye Yönetimi • Tedarikçi Değerlendirme • Tedarikçi Performans Değerlendirme • Satınalma Yönetimi Değerlendirmesi • Satınalma Yönetim Bilgi Sistemi • Fiyat Analizi İçin Örnek Tablo • Satınalmada Bilgisayar • Satınalma ve Kar: Kar Çarpanı • Organizasyon Şemasında Satınalmanın Yeri • Kalite Sistem Diyagramı Muayene Planı • Gelen Partiler İçin Örnekleme Planı - Kabul Örneklemesi Planları • Satınalma İstek Formu Örneği • Sipariş Emri ve Satınalmada Diğer Formlar • Uluslararası Satınalma o Kültürel Farklılıklarla Başa Nasıl Çıkılır? o Dil Konusu o Kurlardaki Değişmelerin Satınalma Üzerindeki Etkisi
3. EĞİTMEN: PROF. DR. M. NAHİT SERARSLAN Prof. Dr. M. Nahit Serarslan İstanbul Teknik Ünüversitesi Makina Fakültesi’nin İşletme Opsiyonunu 1970 yılında Makina Yüksek Mühendisi olarak bitirdi. Aynı yıl İ.T.Ü. Makina Fakültesi’nin Takım Tezgahları ve Fabrika Organizasyon Kürsüsüne asistan olarak atandı. 1976 - 1978 yıllarında Fulbright burslusu olarak gittiği ABD’de North Carolina State University’nin Yöneylem Araştırması doktora programında öğrenim gördü ve asistanlık yaptı. 1980 yılında İTܒden doktor ünvanını aldı. 1991’de profesörlüğe yükseltilen Serarslan halen İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü başkanlığını yürütmektedir. Türkiye sanayi ve hizmet sektörlerindeki bir çok kuruluşta uygulamalı araştırma projeleri, verimlilik geliştirme sistemleri, kalite güvence sistemleri, istatistiksel süreç kontrol sistemleri vb’nin kurulması ve geliştirmesi çalışmaları yapmış olan Serarslan’ın bu konular üzerine çeşitli kitapları ve yayınları bulunmaktadır. Serarslan "Satınalma Yönetimi ve Tedarikçi Değerlendirme Sistemi" eğitimini 15 yıldır değişik sektörlerden firmalara sunmaktadır. Son dört yıl içinde 100'den çok firmanın yaklaşık 800 satınalma görevlisinin katıldığı bu eğitimlerde katılımcı memnuniyeti yüksek düzeyde oluşmuştur. Eğitimlere katılan firmalardan bazıları şunlardır: Adana Çimento, Adel Kalemcilik, Anadolu Honda, Asya Finans, Ataş Alarko, Beksa, Betek Boya, Bilim İlaç, BTC, CMS, Corning Kablo, Çilek Mobilya, Dalan Kimya, Emek Elektomekanik, Fintek Finansal Teknoloji, Ford Otomotiv, Gedore Atlaş, Kadıköy Şifa Hastanesi, Kalite Lastik, Karel Elektronik, Kordsa, Lafarge, Lilly İlaç, MEF Okulları, Mercedes-Benz Türk, Nestle, Mustafa Nevzat İlaç, Noksel, Novartis, Ortadoğu Rulman, Oyak İnşaat, Özgürler Trafik, Parsan, POAŞ, Servier İlaç, Siemens Business Services, Superonline, T. Şişe ve Cam Fabrikası, Tepe Kapı, Thames Water, Turkcell, Tüpraş, Türk Pirelli , Volkswagen Elektrik Sistemleri.

Eğitim Tarihleri

Eğitimin Açılacağı Tarihler

Değerli ziyaretçimiz, bu eğitim İstanbul (Avrupa) şehrinde düzenlenmektedir.
Ancak şu an aktif eğitim tarihi bulunmamaktadır.
Dilerseniz talep bilgi formunu doldurarak bu eğitim açılacağı zaman size de bilgi verilmesini sağlayabilirsiniz.

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Alın

Talep Formu;
Aşağıdaki formu doldurarak eğitimi düzenleyen firmaya iletebilirsiniz.Firma telefon veya eposta ile size ulaşacaktır.
Hazır metinler bölümü ile mesajınızı hızlıca oluşturabilirsiniz.Bu işlemden sonra mesajınızda eklemeler veya düzenlemeler yapabilirsiniz.

Eğitim Tarihleri Aktif eğitim tarihi bulunamadı
Hazır Metinler
Adınız Soyadınız Firma Adı (Varsa)
Eposta Adresiniz Telefon Numaranız
Mesajınız
karakter kaldı
  ( Nedir? )


Eğitimi Düzenleyen Firma;
Aşağıda eğitimi düzenleyen firmanın iletişim bilgileri bulunmaktadır.Firmaya ulaşarak eğitim ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
Makro Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri firma logosu
Makro Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri
Avrasya İş Merkezi, Poyraz Sok. No: 14/31, 34722 Eğitim Mahallesi, Kadıköy İstanbul (Anadolu)

Eğitim Hakkında

Eğitim No 8556
Kategoriler
Eğitim Tipi Eğitim
Katılım Tipi Genel katılıma açık 
Kurumsal/gruplara 

Eğitim Firması

Makro 1995'te, belirli proje yönetimi metodolojileri temelinde yapılandırılmış proje yönetimi eğitimleri ve destek hizmeti sunmak amacıyla, hedefe odaklı bir firma olarak kuruldu.Makro ... devami »