Anasayfa » Eğitim İlanları » Proje Yönetimi Sertifika Programı ( 60 Saat )

Proje Yönetimi Sertifika Programı ( 60 Saat )

Eğitim Özeti

Eğitim Adı Proje Yönetimi Sertifika Programı ( 60 Saat )
Eğitim Süresi Firmaya sorunuz
Ne Zaman Başlıyor? 9.1.2017 - İstanbul (Anadolu), Diğer tarihler (1) +
Hangi Şehirde? İstanbul (Anadolu), İstanbul (Avrupa)
Eğitim Firması İstanbul Kurumsal Gelişim

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Alın & Eğitimi Veren Firmaya Ulaşın

Eğitim Detayı

Proje Yönetimi Sertifika Programı ( 60 Saat )


Amaç:

Proje Yönetimi metodolojisinin, PMI® yaklaşımının, bilgi alanları ve süreçlerinin detaylı olarak irdelendiği bir programdır. Temel Proje Yönetim Terminolojisi, Genel Kavramlar, Entegrasyon Yönetimi, Kapsam Yönetimi, Zaman Yönetimi, Maliyet Yönetimi, Kalite Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, İletişim Yönetimi, Risk Yönetimi, Tedarik ve Satın Alma Yönetimi ve Microsoft Project programın içeriğini oluşturmaktadır. Katılımcılar bu bilgi alanlarında edindikleri becerileri projeleri başlatma, planlama, uygulama, kontrol ve kapatma süreçlerinde kullanarak, örnekleri uygulayarak sertifika programını tamamlayacaklardır.Kimler Katılmalı:

Her türlü sektör projeleri paydaşları (proje sponsorları, proje sahip ve kullanıcıları, proje ekip üyeleri, proje yöneticileri proje liderleri …vb.). Proje Yönetimi konusunda derinlemesine bilgi edinmek isteyenler. Profesyonel anlamda Proje Yönetimi mesleğini / uzmanlığını uygulayacak olanlar.

Katılımcılara Avantaj ve Katkıları:

o Eğitimimiz, hedeflerin ve amaçların belirlenmesi ile zamanın önemini öğretir. Nereye gideceğini bilinmeyen bir gemi denizde kaybolmaya, hedeflerini ve amaçlarını net belirlememiş bir proje ise başarısız olmaya mahkumdur. Bu yüzden projenin kapsamını belirlemek ve tanımlamak çok önemlidir. Sertifika Programı aynı zamanda hedef ve amaçları belirlemek kadar onları zamanı en iyi şekilde kullanacak şekilde önceliklendirmenize yardımcı olur. o Eğitimimiz, elinizde kalan kaynakları belirlemeyi ve bunlarla kalan ihtiyaçları nasıl karşılayacağınızı belirleme yöntemlerini öğrenirsiniz. Eğer elinizdeki uygun kaynakları bilmiyor yada mevcut kaynakların neler ile uğraştıklarını takip edemiyorsanız sonraki projeleri gerçekleştirmeniz oldukça zordur. Üstelik elinizdeki kaynakları sadece insan olarak değil aynı zamanda para, teçhizat, ekipman vb. olarakta düşünmeniz gerekir. Sertifika Programımız ile önünüzdeki projelerde ne kadar kaynağa ihtiyacınız olacağını belirlemenin ve tahminlemenin yollarını öğrenebilirsiniz. Böylesi bir yaklaşımla gerçekçi planları ortaya çıkarmak ve olası gecikmelerin önüne geçmek mümkün olmaktadır. o Eğitimimiz; projelerin nasıl gözden geçirildiğini, izlendiğini ve dokümante edildiğini öğrenirsiniz. Yapılacak işler ile ilgili yapılması gerekenleri, başarı kriterlerini, kontrol ve onay noktalarını daha proje başlamadan belirleyerek başarılı bir projenin ön adımlarını atmayı öğrenirsiniz. Ayrıca gerçekleşenlerle ilgili kayıtları tutarak gelecekteki projelerin referans noktalarını hazırlamayı, aynı hataların tekrarlanmaması için alınan önlemleri öğrenirsiniz. o Eğitimimizin bir parçası olarak Microsoft Project programını kullanarak bilgi sistemlerini daha etkin kullanmayı öğrenirsiniz. Artık projeleri elle yürütmek neredeyse imkansız hale gelmiş durumda. Bu yüzden Microsoft Project’i kullanmak, aşağıdaki sebeplerden dolayı çalışmalarına hız kazandıracaktır. - Birden fazla projenin takibinde kolaylık sağlamak - Kaynakların iş yüklerini kolaylıkla takip edebilmek - Proje maliyetlerini ve nakit akışlarını izleyebilmek - Alternatif planların hızlı bir biçimde oluşturulmasını sağlamak - Kullanılan raporlama, sunum, form vb. gibi dokümanların proje yönetimi açısından incelenmesi veya gerekli olabilecek MS Project raporlarını tanıtma - Projelerin Internet/Intranet ortamında takibinin yapılabilmesini sağlamak - Proje kaynaklarının gerçekleşme verilerini düzenli girebilecekleri bir sanal ortam oluşturmak - Proje taraflarının (müşteri-üst yönetim) projenin ilerleyişini izlemelerine imkan sağlamak

Eğitim süresi : 60 saat

Eğitim Üniteleri:

Proje Yönetimi Bilgi Alanları – Proje Süreçleri - Süre: 45 SaatKonular

Proje Yönetimine Giriş Projelerde Organizasyon Yapıları Proje Başlatma ve Planlama Süreçleri Ara Sınav

- Vaka Çalışması Proje Uygulama

- İzleme ve Kontrol

- Kapatma Süreçleri Vaka Çalışması

– Proje Oyunu

– Final Sınavı Proje Yönetimi Uygulamaları

– MS Project Destekli Proje Planlama ve Kontrolü – Süre:15 SaatProje Tanımlama Süreci

Aktivitelerin Belirlenmesi – WBS Oluşturma Bağlantıların Oluşturulması – Network Yapılarının Oluşturulması Kaynakların Tanımlanması Süre ve Maliyet Tahminlerinin Oluşturulması Kritik Yol Analizi (CPM) Kaynak Histogramları – Kaynak Seviyelendirme Nihai Plan Oluşturma – Proje Kontrolü MS Project İleri Düzey Kullanımı - Project Server

Eğitim Kontenjanı:

Programlara katılımcı sayısı max. 15'şer kişi ile sınırlıdır. Kayıtlar başvuru önceliği dikkate alınarak yapılacaktır.

Sertifikasyon:

Katılımcıların, Global REP ( Registered Education Provider) ünvanına sahip Istanbul Kurumsal Gelişim Sertifikalarına hak kazanabilmeleri için, aşağıda belirtilen kriterlerden 100 üzerinde 70 puana almaları gerekmektedir. Bu puanı alan kişilere; Dünya’da ve Türkiye’de geçerli Başarı Sertifikası, alamayan kişilere de Katılım Sertifikası düzenlenir.

Programa katılım devamlılığı : % 10 Ödev 1 ( Proje Yönetimi Metodu Ağırlıklı) : % 10 Ödev 2 ( MS Project Kullanımı Ağırlıklı) : % 20 Ara Sınav (Proje Yönetimi Metodu Ağırlıklı) : % 20 Final Sınavı : % 40

Eğitim Tarihleri

Eğitimin Açılacağı Tarihler

 Başlangıç  Bitiş  Şehir  Ücret  
 9.1.2017  22.2.2017  İstanbul (Anadolu) 2.670 TRL
%10 indirimli
 Detay
 14.1.2017  12.2.2017  İstanbul (Anadolu) 2.670 TRL
%10 indirimli
 Detay

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Alın

Talep Formu;
Aşağıdaki formu doldurarak eğitimi düzenleyen firmaya iletebilirsiniz.Firma telefon veya eposta ile size ulaşacaktır.
Hazır metinler bölümü ile mesajınızı hızlıca oluşturabilirsiniz.Bu işlemden sonra mesajınızda eklemeler veya düzenlemeler yapabilirsiniz.

Eğitim Tarihleri
Hazır Metinler
Adınız Soyadınız Firma Adı (Varsa)
Eposta Adresiniz Telefon Numaranız
Mesajınız
karakter kaldı
  ( Nedir? )


Eğitimi Düzenleyen Firma;
Aşağıda eğitimi düzenleyen firmanın iletişim bilgileri bulunmaktadır.Firmaya ulaşarak eğitim ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
İstanbul Kurumsal Gelişim firma logosu
İstanbul Kurumsal Gelişim
Atatürk Mah. 39. Ada Meriç Cad. Turkuaz Plaza T 10 Bl. Kat:2 D:24-25 Ataşehir/ İstanbul İstanbul (Anadolu)

Eğitim Hakkında

Eğitim No 6441
Kategoriler
Eğitim Tipi Eğitim
Katılım Tipi Genel katılıma açık 
Kurumsal/gruplara 

Eğitim Firması

• İstanbul Kurumsal Gelişim (İKG) olarak bizler, 13 yılı aşkın süredir eğitim ve danışmanlık sektöründe Türkiye’nin önde gelen firmalarına Proje Yönetimi konularında hi... devami »