Anasayfa » Eğitim Firmaları » Pera Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi

Pera Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi

Pera Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi firma logosu
Özel Pera Müzik Ve El Sanatları Ltd Şti
Sıraselviler Cad. Billurcu Sok. Billurcu Çıkmazı No: 14 34433 Taksim Beyoğlu Ve Osmanaga Mahallesi Nakil Sokak 4/11 Kadıköy – İstanbul İstanbul (Avrupa)
(212) 245 30 Telefonu Göster »
Http://www.perasanat.com.tr

Tüm Eğitimleri Göster

Pera Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi Hakkında


PERA GÜZEL SANATLAR

 

 

PERA Güzel Sanatlar, 1991 yılında İstanbul/Beyoğlu'nda kurulmuş bir eğitim, kültür ve sanat merkezidir. Uzmanlık alanı sanat ve mesleki eğitimler olan Pera Güzel Sanatlar, bünyesinde pek çok farklı yapıyı barındırmaktadır. Pera Güzel Sanatlar; Pera Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi (Kadıköy ve Taksim), Pera Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Pera Sanat Galerisi, Tiyatro Pera, Pera Production ve Pera Mezunlar Derneği'nden oluşmaktadır.
 

PERA GÜZEL SANATLAR EĞİTİM MERKEZİ

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Pera Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi, 1991 yılında hizmete başladı. Eğitim programı yelpazesini her geçen gün genişleten Pera, Sanat ve İletişim alanlarında, 30'a yakın branşta, 150'yi aşkın uzman eğitmeniyle, 2 bini aşkın öğrenciye eğitim vermektedir. Pera' da Sanat alanında; Müzik, Tonmeister, Resim, Tiyatro, Bale, Dans, Türk Süsleme Sanatları, Güzel Sanatlara Hazırlık, Güzel ve Etkili Konuşma, İç Mimari ve Dekorasyon, İletişim Alanında ise; Grafik ve Görsel İletişim, Web Dizayn, Takı Tasarımı ve Kuyumculuk Teknikleri, Sinema Televizyon Radyo Program Yapımcılığı ve Oyunculuğu, Halkla İlişkiler, Reklam, Moda Tasarımı, Vitrin Tasarımı eğitimlerini 7'den 77'ye her yaş grubu öğrenciye verilmektedir.

Pera öğrencileri yıl sonlarında sergi, gösteri ve tiyatro oyunu, konser gibi ortamlarda performanslarını sergilemektedir.

Pera Güzel Sanatlar'ın uluslar arası eğitim partnerleri ise, İngiltere'de London College of Music ile Open College Network, Madrid'de Amor de Dios, Floransa'da ise Palazzo Spinelli'dir.

Pera Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi hem Taksim'de hem de Kadıköy'de hizmet vermektedir. Eğitim merkezinin verdiği eğitimler her geçen gün genişlemektedir.

 

PERA ANADOLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ
 
Özel Pera Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, 1996 yılında Türkiye'nin ilk Özel Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi olarak kuruldu. Çağdaş sanatı yaratacak gençleri yetiştirmeyi hedefleyen Lise, bugüne kadar pek çok ilke imza attı. Türkiye'nin ilk Tiyatro Bölümü'nü (1999) ve Bale ve Dans Bölümü'nü (2004) lise seviyesinde kurdu. Şu anda Müzik, Resim, Tiyatro ve Bale/Dans bölümlerinde eğitim veren Türkiye'nin 4 Bölümlü İlk ve Tek Güzel Sanatlar Lisesi olan Pera'da öğrenciler ulusal ve uluslar arası festivallere, yarışmalara, sergilere ve konserlere katılıyor.

Üniversiteye öğrenci yerleştirmede yüzde 90 başarıya sahip Pera Güzel Sanatlar Lisesi, Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci kapsamında projeler gerçekleştirerek öğrencilerini uluslar arası arenaya da taşıyor. Öğrencilerini Floransa ve Madrid şehirlerine yaz ve yarıyıl dönemlerinde eğitim, kültür ve gezi programları hazırlayarak yurt dışına götürüyor.

Sanatı anlayan, bilen, seven ve yorum yapabilen bireyler yetiştirmedeki hedefine ulaşmak için eğitim sistemine kazandırdığı yeni programlar, uygulamaya soktuğu yeni projeler ve sürekli gelişim içinde olma olgusu, Pera Güzel Sanatlar Lisesi'ni sistem içerisinde lider konumda getirmektedir.

 

PERA SANAT GALERİSİ / Türkiye-İstanbul-Kadıköy, Türkiye-İstanbul-Taksim ve Kanada-Vancouver

Pera Sanat Galerisi, tüm yıl boyunca, yerli ve yabancı çok sayıda sanatçının eserlerinin sergilendiği, merkezi konumuyla ve geniş salonuyla ilgiyle karşılanan bir sergi alanıdır. Ulusal ya da uluslar arası başarıyı yakalamış pek çok ressam, heykeltraş, gravür sanatçısı Pera Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluşmaktadır. Bunun yanında galeri, uluslar arası sanatçılar tarafından verilen seminerler, workshop'lar, söyleşiler tertip ederek, sanatsal gelişime ve değişime katkı sağlamaktadır. Galeri'de, ayrıca öğrencilerin yıl sonu çalışmaları da sergilenmektedir. Sanatseverler, ünlü sanatçıların yapıtlarını yıl boyunca Pera Sanat Galerisi'nin koleksiyonundan satın alabilmektedirler.

 

TİYATRO PERA

Tiyatro Pera, ilk kez 2000 yılında profesyonel olarak tiyatroseverlerin karşısına çıktı. Genel sanat yönetmeni Nesrin Kazankaya ve ekibi tarafından her yıl hazırlanan oyunlar, toplumsal-yenilikçi çizgisiyle Tiyatro Pera sahnesinde izleyicisiyle buluştu. Profesyonel tiyatro oyuncularından oluşan kadrosuyla Tiyatro Pera, bugüne kadar çok sayıda ödül almıştır. Perdelerini ilk kez "Ölüm ve Kız" adlı oyunla açtı. Oyun basın ve tiyatro severler tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Ardından "Bir Çöküşün Güldürüsü (Tavşan Tavşan), Seyir Defteri (Julia) ve bu sezon Dobrinja'da Düğün (Bir Günün Trilogyası9" adlı oyunlarla seyirciyle buluştu. 2005 yılı Tiyatro Pera için ödüller yılı oldu. Dobrinja'da Düğün'le Afife Jale Tiyatro Ödülleri'nde Nesrin Kazankaya "En iyi Yazar", Levent Öktem ise "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" dallarında ödüle layık görüldü. V. Lions Tiyatro Ödülleri'nde ise Dobrinja'da Düğün "Canlandırmada Bütünlük (Ensamble)", Nihat İleri ise "En İyi Erkek Oyuncu" ödüllerini aldı. Ayrıca Tiyatro Eleştirmenleri Birliği'nin "2005 Eleştirmenler Birliği Yılın En İyi Oyun Ödülü"ne layık görüldü. Tiyatro Pera ayrıca her sezon başarılı bir çizgiye ve doğru mesajlara sahip çocuk oyunlarını da sahneye koymaktadır.

 

PERA PRODUCTION

Pera Production, Pera Güzel Sanatlar içerisindeki görsel ve işitsel teknik alt yapıdan doğmuş bir organizasyondur. Pera Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi içerisindeki Sinema-Televizyon ile Grafik (Görsel İletişim) bölümlerindeki uzman kadro ve teknik alt yapı, Opera Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerine çalışmaları esnasında profesyonel olarak hizmet vermektedir. Pera Production'ın çalışmaları arasında; festival, konser, sergi, gösteri organizasyonlarının gerçekleştirilmesinde teknik ve sanatsal destek sağlanması, birçok tanıtım, reklam, belgesel ve kısa film çalışmaları da yer almaktadır.

 

PERA GÜZEL SANATLAR MEZUNLAR DERNEĞİ

Pera Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi ve Pera Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi mezunlarından oluşan dernek, 2001 yılında kurulmuştur. Derneğin amacı; tüm mezunları bir çatı altında toplayıp, sanatçıya ve sanata gönül veren herkese açık olmayı ve sanat adına yapılacak her olguya aktif olarak katılmak, güzel sanatlar ile diğer teknik ve mesleki eğitime ilgi duyanların sosyal, kültürel, sanatsal, mesleki ve teknik eğitimden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlayacak kurslar açmak, teorik ve özelliğine göre uygulamalı eğitim vermek, gençlerimizin fırsat eşitliği ilkesi ve demokratik öğeler çerçevesinde oluşturulan bir eğitimle eğitilerek her türlü zararlı etkenlerden ve kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamak, yetenek sahibi olanlara yardımcı olmak, ekonomik veya sosyal sebeplerle örgün eğitim içerisinde yer alamayan işsiz gençlerin eğitimden geçerek meslek sahibi olmalarına yardımcı olmaktır. Dernek, her yıl Nisan-Mayıs-Haziran ve Temmuz aylarında "Pera Sanat Günleri" başlığı altında çok sayıda konser ve gösteri organizasyonu yapmaktadır.

 

PERA COLLEGE Language and Fine Arts, KANADA / VANCOUVER Vancouver şehir merkezinde bulunan Pera College Uluslar arası öğrenciler ve sanat tutkunları için dil ve güzel sanatlar eğitimi sağlamaktadır. Vancouver, dünyanın en yaşanılır şehirlerinden biri olarak kabul edilmiştir (Birleşmiş Milletler tarafından son 10 yıl içerisinde 7 kez dünyada yaşamaya en uygun şehir seçilmiştir). Biz, bir dili en iyi öğrenme yolunun günlük yaşamınızda o dilde düşünüp, hissedip konuşmak olduğuna ve bunun da sadece o dilin ana dil olarak konuşulduğu bir ülkede yapılabileceğine inanıyoruz. Pera College 25 yılı aşkın bir süredir eğitim programlarının geliştirilmesinde lider konumdadır. Kanada’da Pera College tarafından tasarlanan ESL programlarını çalışarak İngilizce’yi çok kültürlü ve doğal bir “laboratuarı” ortamında öğrenirsiniz. Yeni bir dili öğrenmeye başladığınızda dil becerilerinizin ne kadar hızlı geliştiğine inanamayacaksınız. İlginç aktivite programı ve sosyal birliktelikler size “gerçek bir dünyada” rahatlama ve dil pratiği yapma imkânı tanımaktadır. Okulumuzun konumu öğrencilerin şehir aktivitelerinden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olur. Pera College çeşitli sertifika ve diploma seçenekleri sunarak öğrencilerin kariyer hayalleri doğrultusunda öğrenim görebilecekleri ve çalışabilecekleri verimli bir ortam sağlamaktadır. Özel amaçlı tanıtım seminerleri öğrencilerin zamanlarını en iyi şekilde kullanmaları ve şehir aktivitelerinden yararlanmaları için faydalı bilgiler sağlamaktadır. Dil öğrencileri ayrıca Güzel Sanatlar ve Bilgisayar Bilimi derslerinden seçmeli olarak yararlanabilirler. Bu da öğrencilere dil öğrenimi görürken teknik becerilerini geliştirme ve sanat hakkında değerli bilgiler edinme imkânı sağlar. Pera College’de dil eğitimi bir yıl boyunca kesintisiz olarak devam eder. Yıllar boyunca kendi öğretim deneyimimiz sonucu geliştirilen uluslararası olarak kanıtlanmış öğrenme teknikleri ve süreçlerini uygulamaktayız. Çalışmalarınız süresince kişisel bir danışman size gelecek planlarınıza yönelik olarak akademik ve sosyal yönlerinizi geliştirebileceğiniz bir destek sağlar. Tüm Pera College öğretmenleri Kanada TESL (veya eşdeğeri) onaylı TESL Sertifikası veya Diplomasına sahiptir. İngilizce Dil Programları: Çeşitli saat ve süre seçenekleri ile geniş kapsamlı ESL, TOEFL ve IELTS programları sağlamaktayız. Ayrıca dilin özel yönlerini öğrenmek isteyen profesyoneller için özel amaçlı (uzmanlık alanı temelli) İngilizce kursları sağlamaktayız. Dil kurslarının çoğu farklı seviyelerde ve dört hafta ile sekiz hafta arasında değişen seçenekler sunmaktadır. Her bir kursun sonunda dil seviyesi değerlendirilecek ve ardından yeni bir kurs seçecek veya bir ileri seviyeye geçeceksiniz. Çalışmanızın süresi hedeflerinize ve tercihlerinize göre değişiklik gösterebilir. Yaz Dil Okulu: Okulumuz ayrıca öğrenme ortamı yaratmaya ve doğal olarak görülmeye değer Vancouver şehrinde macera yaşamaya yardımcı olacak 4-8 hafta süreli yaz kursları sağlamaktadır. Yazınızı dil ve sanat eğitimi ile birlikte muhteşem bir eğitim ve kültür deneyimine dönüştürmek için çeşitli sosyal aktiviteler ve şehir gezileri sağlamaktayız. Diploma ve Sertifika Programları: Pera College Güzel Sanatlar ve Bilgisayar Bilimi programlarında Sertifika ve Diploma dereceleri sağlamaktadır. Mevcut programlar: Güzel Sanatlar :Resim Tasarım : İç Mimarlık Grafik Tasarım Bilgisayar Bilimi Bilgisayar Programcılığı Hedefimiz öğrencilerimize okul içerisinde maksimum hizmeti verebilmektir. Multi-media ortamında bilgisayar, kafeterya ve ücretsiz internet girişi öğrencilerimize gün boyu çalışma, öğrenme ve kendi alanlarında araştırma yapma imkanı tanımaktadır. Tüm Pera College Sertifikaları Private Career Training Institute Agency (PCTIA) of British Columbia (British Columbia Özel Kariyer Öğretim Kurumları Temsilciliği) tarafından onaylıdır. PCTIS, 22 Kasım 2004 yılında Kanada BC eyaletindeki özel öğretim kurumlarının kurallara uygun temsilciliği olarak Private Post-Secondary Education Commission of BC’yi (PPSEC) (BC Özel Lise Sonrası Eğitim Komisyonu) izlemektedir. Temsilciliğe Özel Kariyer Öğretim Kurumları Yasası altında (SBC 2003, Bölüm 79), Yönetmelikler (BC yön. 466/2004) ve Tüzüklere göre İleri Eğitim ve İş Piyasası Geliştirme Bakanlığı, British Columbia eyaleti tarafından yetki verilmiştir. Kanada iletişim : PERA College - www.peracollege.com 409 West Hastings Street Vancouver BC, CANADA V6B1L4 +1 604.689 7372 +1 604.689 7370 Fax: +1 604.689 7373 E-mail: info@peracollege.com A - Standard ESL Course Details B- Intensive ESL Course Details C -TOEFL / IELTS Course Details D- Business / Executive Course Details YAZ İNGİLİZCE DİL OKULU Yaz okulumuz *Haziran *Temmuz *Ağustos aylarındadır.4 - 6 ve 8 hafta seçenekli olan İngilizce Yaz Okulumuzun için kayıtlarımız başlamıştır. Kayıtlar Kontenjanla Sınırlıdır. Yaz okulunda İngilizce dil eğitimin yanı sıra sosyal aktiviteler gelir. Sosyal Aktiviteler in başında ise Victorya gezisi, Playland, Stanley Park, Grandvile Island, Harbour Centre Tower, Whistler Gezisi, Caplano Brıdge, Science Word, Metrotown, CN İmax Theatre v.s. gelir. Yaz okulumuz Haziran Temmuz Ağustos aylarındadır. 4 hafta ile 6 ve 8 hafta seçenekli olan İngilizce Yaz Okulumuzun avantajlarından erken kayıt döneminde yararlanın.

YURTDIŞI EĞİTİM VE KÜLTÜR GEZİLERİ

Pera, her yıl İtalya / Floransa, İspanya / Madrid ve Fransa / Paris olmak üzere yurt dışı eğitim ve kültür turları düzenlemektedir. 10 günden 3 haftaya kadar değişen bu programlar, sömestre ve yaz tatillerinde gerçekleştirilmektedir. Eğitim ve kültür gezilerinde amaç; güzel sanatlarla yakından uzaktan ilgilenen herkesin hem eğitim almasını hem de genel kültürünü arttırmasını sağlamaktır.

 

ULUSLAR ARASI PROJELER

Pera Güzel Sanatlar bugüne kadar 20'yi aşkın Avrupa Birliği projesine imza atmıştır. Türkiye'deki mesleki eğitim ve sanat eğitimini uluslar arası standartlara taşımayı, sanat ve kültür aktivitelerini dezavantajlı gruplar dahil tüm gruplarla paylaşmayı ve Türk sanatçılarının ve öğrencilerinin yabancı ülkelere giderek bilgi ve becerilerini geliştirmelerini amaçlayan projeler, Leonardo da Vinci hareketlilikten yenilik geliştirmeye, Merkezi Finans ve İhale Birimi Sivil Toplum Diyaloğundan Mesleki Eğitimi Geliştirmeye kadar farklı yapılarda gerçekleşmiştir. Pera Güzel Sanatlar'ın projeleriyle ilgili detaylı bilgileri http://www.perasanat.com.tr/ldvpyeni.asp adresinden edinebilirsiniz.

Pera Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi Eğitimleri

 Egitim Adi   Süre  Şehir  Tarih
- 2 şehirde +
- 2 şehirde +
- İstanbul (Avrupa)
- İstanbul (Avrupa)
- İstanbul (Avrupa)
- 2 şehirde +
- 2 şehirde +
- İstanbul (Avrupa)
- İstanbul (Avrupa)
- İstanbul (Avrupa)
- 2 şehirde +
- 2 şehirde +
- 2 şehirde +
- 2 şehirde +
- 2 şehirde +
- İstanbul (Avrupa)
- İstanbul (Anadolu)
- İstanbul (Avrupa)
- 2 şehirde +
- İstanbul (Avrupa)
- 5 şehirde +
- 5 şehirde +
- 5 şehirde +
- İstanbul (Avrupa)
- İstanbul (Avrupa)
1 2
»


Fotoğraf Galerisi

Eğitim Firmasından Haberler

Henüz haber eklenmemiş