Anasayfa » Eğitim İlanları » KPDS HAZIRLIK İlkbahar 2012

KPDS HAZIRLIK İlkbahar 2012

Eğitim Özeti

Eğitim Adı KPDS HAZIRLIK İlkbahar 2012
Eğitim Süresi Firmaya sorunuz
Ne Zaman Başlıyor? Talep durumunda açılacaktır, lütfen eğitim firmasına ulaşınız
Hangi Şehirde? Ankara
Eğitim Firması HACETTEPE EĞİTİM VAKFI

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Alın & Eğitimi Veren Firmaya Ulaşın

Eğitim Detayı

KPDS HAZIRLIK İlkbahar 2012
KPDS Genel Bilgi Program; her yıl iki kez yapılan KPDS sınavlarına girecek adayların hedeflenen puanı almalarını sağlamak üzere hazırlanmıştır. Toplam 80 sorudan oluşan ve 180 dakika süren KPDS; ÖSYM tarafından hazırlanan ve uygulanan dilbilgisi ile okuma-anlama becerilerini sınayan bir sınavdır. Sınavlar her yıl Kasım ve Mayıs ayında yapılır. Adaylara KPDS formatında yapılan bir düzey belirleme sınavı verildikten sonra gruplar oluşturulur. Programın genel içeriği okuma tekniklerinin geliştirilmesi, dil yapılarına yönelik çalışmalar ve KPDS benzeri deneme sınavlarının örneklerle çözülmeleridir. Katılımcıların en az Intermediate düzeyinde yabancı dil bilgisine sahip olmaları programa katılım ön koşuludur. Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için 100 tam puan üzerinden, •90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi, •80 – 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi, •70 – 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi, •60 – 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi, •50 – 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi, olarak değerlendirilir. Bu seviyelerden hangilerine ne miktarda tazminat ödeneceği ilgili mevzuata göre tespit edilir. KPDS Sınavında alınan puanlar beş yıl süreyle geçerlidir. Bu sürenin bitimine kadar tekrar sınava girmeyenlerden yabancı dil seviyeleri (A) ve (B) düzeyinde olanların tazminatları bir alt düzeyden ödenir, (C) düzeyinde olanların tazminatları ise kesilir.
KPDS Puanı Geçerli Olduğu Durumlar - Kamu kurum ve kuruluşlarınca yurtdışı teşkilatlarında sürekli göreve atanacak memurlar -657 sayılı kanunun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak çalıştırılacak mütercim veya tercümanlar -657 sayılı kanun, 926 sayılı TSK Personel kanunu, 2802 sayılı Hakim ve Savcılar kanunu, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 3466 sayılı Uzman Jandarma Kanunu’na göre çalışmakta olanlar ile 399 sayılı KHK’nin 3/C maddesine göre çalıştırılan sözleşmeli personel olarak çalışanlardan KPDS tazminatı almak isteyenler -Doçentlik Sınavı’na girecek adayların bu sınava girmeleri ve bu sınavdan 100 üzerinden en 70 puan almaları gerekmektedir. -Doktora ve Sanatta Yeterlik Sınavı’na girecek adayların bu sınava girmeleri ve en 60 puan almaları gerekmektedir. -Araştırma Görevlisi kadrolarına atanmak isteyenler için 1999 yılında KPDS’den 60 puan alma şartı istenmiştir. -YÖK kanalıyla Yurtdışında lisansüstü öğrenim görmek isteyenler için 1996 yılında bu sınavdan 40 puan alma zorunluluğu istenmiştir.

eieditorcheck

Eğitim Tarihleri

Eğitimin Açılacağı Tarihler

Değerli ziyaretçimiz, bu eğitim Ankara şehrinde düzenlenmektedir.
Ancak şu an aktif eğitim tarihi bulunmamaktadır.
Dilerseniz talep bilgi formunu doldurarak bu eğitim açılacağı zaman size de bilgi verilmesini sağlayabilirsiniz.

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Alın

Talep Formu;
Aşağıdaki formu doldurarak eğitimi düzenleyen firmaya iletebilirsiniz.Firma telefon veya eposta ile size ulaşacaktır.
Hazır metinler bölümü ile mesajınızı hızlıca oluşturabilirsiniz.Bu işlemden sonra mesajınızda eklemeler veya düzenlemeler yapabilirsiniz.

Eğitim Tarihleri Aktif eğitim tarihi bulunamadı
Hazır Metinler
Adınız Soyadınız Firma Adı (Varsa)
Eposta Adresiniz Telefon Numaranız
Mesajınız
karakter kaldı
  ( Nedir? )


Eğitimi Düzenleyen Firma;
Aşağıda eğitimi düzenleyen firmanın iletişim bilgileri bulunmaktadır.Firmaya ulaşarak eğitim ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
HACETTEPE EĞİTİM VAKFI firma logosu

Eğitim Hakkında

Eğitim No 8354
Kategoriler
- KPDS
Eğitim Tipi Eğitim
Katılım Tipi Genel katılıma açık 
Kurumsal/gruplara 

Eğitim Firması

Hacettepe Eğitim Vakfı Bireysel ve Kurumsal Eğitimleri ile Yaş... devami »