Anasayfa » Eğitim İlanları » GÜZEL KONUŞMA VE HİTABET SANATI

GÜZEL KONUŞMA VE HİTABET SANATI

Eğitim Özeti

Eğitim Adı GÜZEL KONUŞMA VE HİTABET SANATI
Eğitim Süresi Firmaya sorunuz
Ne Zaman Başlıyor? 5.10.2016 - İstanbul (Anadolu)
Hangi Şehirde? İstanbul (Anadolu)
Eğitim Firması Nmt Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Alın & Eğitimi Veren Firmaya Ulaşın

Eğitim Detayı

GÜZEL KONUŞMA VE HİTABET SANATI
Hayatımızın her alanında, kendimizi konuşarak ifade etmeye ihtiyaç duyarız. Doğru ve etkili bir konuşma, beden dili ve sunuş teknikleri ile ilgili becerilerin geliştirilmesi için güzel konuşmanın da bir tür sanat olduğunu kabul etmemiz gerekir.
İyi bir konuşmacının sahip olması gereken özellikler vardır ve bu özelliklerin seminerde tek tek üzerinde durulacaktır. En önemlisi, sahip olması gereken özelliklerin yanında iyi bir konuşmacının dinleyicileri ile bir bütün olması ve onların karşısında yansıtıcı bir ayna işlevi görmesi beklenir. Çünkü iyi bir konuşmacı yalnızca anlatan taraf olmamalıdır, aynı zamanda
dinleyicilerin duygularını harekete geçirmelidir ve ortaya attığı fikirler dinleyicinin beyninde şimşek gibi çakmalıdır. Bunun için, iyi düşünmeyi bilmek kadar, sesi, jest ve mimikleri de iyi kullanmak beden diline hâkim olmak gerekir.
Dinleyicinin karşısında kendine güvensiz ve sürekli kekeleyerek, ses tonunu ayarlayamayarak, nerede nasıl bir ton vurgulayacağını bilmeyerek konuşan bir konuşmacı en heyecanlı ve ilgi uyandırabilecek konuda bile başarıya ulaşamaz.
Seminerde, iyi bir konuşmanın ana unsurları olan ses ve ses kullanımı, dikkat, jest ve mimikler gibi özelliklerin detaylarıyla açılımı hedeflenmektedir. İyi bir konuşmanın da, kendisine ait bir ritmi, ahengi, ölçüsü, armonisi hatta melodisi vardır. Bu nedenle, iyi bir konuşmacının tıpkı bir ses sanatçısı gibi sesini eğitmesi gerekir. En heyecanlı konuşmada bile, insanların dikkatlerinin bir süre sonra dağıldığı gözlemlenmiştir. Tecrübeli bir hatip konuyla ilgili fıkra ve hikâyeler anlatarak, sesini alçaltıp yükselterek ya da ani duraklamalarla dinleyicinin dikkatini uyanık tutmaya çalışır.
Jest ve mimiklerle kat edilen ise, ses, bakışlar ve yüz ifadesidir. İyi bir konuşmacı, dinleyicilere yüksekten bakan, kendini beğenmişçesine konuşan otoriter bir uzman tavrında değildir ve salondaki herkesin gözlerinin içine bakar. En ateşli konuşmalar bile, yüz ifadesi kullanılmadan yeterince büyük bir etki yaratamazlar.
İyi bir konuşmanın çeşitli üslupları da vardır. İyi bir konuşmacı, fikir ve düşüncelerini zarif ve özenli seçilmiş sade cümlelerle ifade eder. Sade bir dil kullanır. Kaba ifadeler yerine, nükteli ve özlü kelimelerden oluşan bir konuşma tarzını tercih eder. İyi bir konuşmacının sahip olması gereken üsluplar, seminerin diğer konuları arasında yer almaktadır.
Etkili bir konuşmacının sahip olması gereken özelliklerden birinin ses kapasitesinin farkında olmak olduğunu söylemiştik. Seminerde, bu anlamda diksiyon kurallarının ya da başka bir deyişle, seslerin doğru kullanımı ile ilgili kuralların detaylandırılması da hedeflenmektedir. Diksiyon kuralları ile ilgili olarak çeşitli alıştırmalar kullanılacak ve bu konuda, sıklıkla yapılan yanlışlar üzerinde durulacaktır.
Diksiyonun bir diğer parçası, sesini kullanmak kadar nefes kapasitesinin de farkında olmaktır. Seminerde, bu amaçla nefes egzersizleri ve yaratıcı imgelem çalışmaları yapılacak ve ses ve nefesle iletişime geçmenin incelikleri ele alınacaktır.


Eğitim Tarihleri

Eğitimin Açılacağı Tarihler

 Başlangıç  Bitiş  Şehir  Ücret  
 5.10.2016  5.10.2016  İstanbul (Anadolu) 750 TRL
%10 indirimli
 Detay

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Alın

Talep Formu;
Aşağıdaki formu doldurarak eğitimi düzenleyen firmaya iletebilirsiniz.Firma telefon veya eposta ile size ulaşacaktır.
Hazır metinler bölümü ile mesajınızı hızlıca oluşturabilirsiniz.Bu işlemden sonra mesajınızda eklemeler veya düzenlemeler yapabilirsiniz.

Eğitim Tarihleri
Hazır Metinler
Adınız Soyadınız Firma Adı (Varsa)
Eposta Adresiniz Telefon Numaranız
Mesajınız
karakter kaldı
  ( Nedir? )


Eğitimi Düzenleyen Firma;
Aşağıda eğitimi düzenleyen firmanın iletişim bilgileri bulunmaktadır.Firmaya ulaşarak eğitim ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
Nmt Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi firma logosu
Nmt Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi
Koşuyolu Cad. Salih Omurtak Sk. No:5 Koşuyolu İstanbul (Anadolu)

Eğitim Hakkında

Eğitim No 9355
Kategoriler
Eğitim Tipi Eğitim
Katılım Tipi Genel katılıma açık 
Kurumsal/gruplara 

Eğitim Firması

NMT Kalite ve Çevre Sistemleri, İnsan Kaynakları, ARGE ve Üretim konularında mesleki uzmanlığı, yöneticilik birikimi, başarıları ve kendine güveni olan &uu... devami »